Modern catering na terenie Krakowa to nie tylko jedzenie! W ofercie mamy również barek kawowy.

Wchodząc do kawiarni lub zamawiając barek kawowy mamy do wyboru kilka rodzajów kawy. Kiedy dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z aromatycznymi ziarnami, nazwy mogą być mylące i nie przywodzić nic na myśl. Jakie są więc rodzaje kawy i co kryją w swoich filiżankach? Którą z nich wybrać by była najlepsza dla nas?

Standardowo rozróżniamy 10 rodzajów kaw:

1. Espresso – idealny sposób na szybkie pobudzenie. Kawa o małej objętości, wyrazistym smaku, zapachu i barwie. Jest podstawą do każdego rodzaju kawy. Często podawana z niewielką ilością wody w osobnej szklance.
2. Espresso macchiato – połączenie intensywnego espresso i małej ilości mleka, mieszczące się w filiżance do espresso.
3. Espresso doppio – to podwójna dawka kawy, zrobiona w tej samej ilości wody, co zwykłe espresso. Jest to niewątpliwy zastrzyk energii. Bardzo często podawana jest z wodą w osobnej szklance.
4. Americano – espresso z większym dodatkiem wody, nie znajdziemy w niej mleka.
5. Cappuccino – świetnie znana kawa mleczna, z dużą ilością mleka spienionego na gładką i aksamitną piankę. Odpowiednie spienianie mleka nie tylko pozwala na tworzenie na kawie pięknych wzorów, ale też znacznie poprawia jej smak.
6. Cafe Latte – wyjątkowo mleczna i łagodna kawa. Dobrze komponuje się z syropami i posypkami. Dzięki nim może tworzyć swego rodzaju deser.
7. Latte Machiato – najepszy wybór dla miłośników mlecznej piany. Jest robiona na bazie z espresso dodanego do gorącego mleka – pozwala to stworzyć 3 efektowne warstwy, dwie mleczne i jedną kawową.
8. Flat white – mieści w sobie podwójne espresso, zalane lekko spienionym mlekiem. Od latte odróżnia ją znacznie mniejsza zawartość mlecznej pianki.
9. Mokka – połączenie porcji espresso i czekolady z dodatkiem bitej śmietany i czekoladowej lub kakaowej posypki. Idealna dla łasuchów.
10. Frappe – dobre rozwiązanie na upalne dni. Kawa z mlekiem i kostkami lodu, często udekorowana bitą śmietaną.

 

Kawa to nie wszystko!

Na spotkaniu goście często raczą się kawą. Równie często jednak sięgają po różnego rodzaju soki czy domowe lemoniady, które są dostępne w wielu wariantach – od klasycznej, cytrynowej do lemoniady z dodatkiem ogórka! Każda na swój sposób wyjątkowa i warta spróbowania. Są idealne na upalne dni, gdyż dają nam chwilę ochłodzenia i orzeźwienia.
Nie można też zapomnieć o zwykłej, ale jakże potrzebnej wodzie.

A do tego…

Imprezy firmowe i przyjęcia to nie tylko napoje. Nie można zapomnieć o przepysznych ciasteczkach. W ofercie naszego barku kawowego na przyjęcia w Krakowie, znajdą się więc wszelkiego rodzaju słodycze i łakocie. Wszystkie przygotowane i pieczone w naszej kuchni, gdyż świeżość jest dla nas największą gwarancją jakości. Ciasteczka często przygotowywane są z dodatkiem sezonowych owoców, by zachwycały jeszcze bardziej!

Niezobowiązujące spotkania

Nasz barek kawowy jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno na pikniki firmowe na terenie Krakowa, jak i również na krakowskie przyjęcia. Sam – na umilenie spotkania, jak i na urozmaicenie serwowanych potraw.