Catering na konferencję, czyli nakarm swój umysł

 

Nic tak nie stymuluje umysłu i nie ułatwia rozwoju, jak spotkanie w grupie ekspertów konkretnej branży czy naukowców z danej dziedziny. Jak każde wydarzenie, konferencje wymagają starannej organizacji. Jedną z kluczowych kwestii pozostaje wybór jednej z firm cateringowych, która zajmie się przygotowaniem posiłków dla członków spotkania. Przy zamawianiu obiadów dla firm lub cateringu na konferencję należy podjąć kilka istotnych decyzji, dlatego podpowiadamy, z czego powinien składać się idealny posiłek na wydarzeniach branżowych.

Przerwa na kawę czy na obiad?

Przy wyborze cateringu należy uwzględnić nie tylko lokalizację oraz typ wydarzenia, ale przede wszystkim jego czas trwania. Jeśli konferencja trwa ponad pięć godzin, oprócz przerw kawowych warto zorganizować przynajmniej jedną typowo obiadową. Konferencje to przede wszystkim wysiłek umysłowy, więc konieczne jest takie skomponowanie przekąsek, by były one sycące, a dodatkowo miały działanie pobudzające. Niestety, często specyfika obiektu nie pozwala na podanie klasycznych dań, których konsumpcja wymaga komfortowej pozycji przy stole. Właśnie dlatego na konferencjach ogromną popularnością cieszą się tzw. finger foods – wszystkie przekąski, które łatwo zjeść bez użycia sztućców, w pozycji stojącej. Dania w takiej formie mogą być przede wszystkim świetnym dodatkiem do ciepłych napojów, a także uzupełniać ofertę obiadową.

Różnorodność posiłków to podstawa

Kawa i herbata to absolutna podstawa wśród napojów, która powinna znaleźć się na konferencjach. Warto jednak rozważyć też te bardziej oryginalne, dopasowane do sezonu. Dużą popularnością cieszą się soki oraz koktajle ze świeżych owoców – wystarczy kilka ich rodzajów, aby każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Dobrym rozwiązaniem będą też wszelkiego rodzaju lemoniady, szczególnie w sezonie letnim.

 

 

Coś na ząb

Jeśli chodzi zaś o przekąski, warto zadbać, aby w menu znalazła się równa ilość tych słonych i słodkich. Nie można też zapomnieć o opcji wegańskiej. Jakie dania mogą się przykładowo znaleźć w cateringu na bankiety i konferencję? W wersji słodkiej mogą to być owocowe lub kremowe tartaletki, bezy, maślane croissanty z dodatkami, kolorowe makaroniki, a także kawałki ciast typu brownie lub tiramisu. W wersji słonej świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju kanapki, wrapy, jak również bajgle – każde z tych rozwiązań łatwo można podać w wielu opcjach smakowych. Ciekawym rozwiązaniem mogą być też pizzerinki i sajgonki. Uniwersalną i niezawodną przekąską pozostają sałatki, które sprawdzą się przy każdym typie imprezy.

Dobrze skomponowany catering na konferencję nie tylko zapewni komfort jej uczestnikom, ale również znacznie podniesie jej poziom i zapewni dobrą opinię jej organizatorom/ To dlatego warto zlecić go sprawdzonej i niezawodnej firmie cateringowej.