Bankiety to uroczyste spotkania, w których udział biorą tylko osoby zaproszone. Tradycja tych ekskluzywnych spotkań wywodzi się z Francji i szturmem podbija biznesowy świat. Wielu przedsiębiorców decyduje się na organizację takiego wydarzenia, jednak nie wie do końca, jak powinno ono wyglądać w zgodzie z wszystkimi zasadami etykiety. Właśnie dlatego na rynku pojawiają się firmy takie jak nasza, które oferują swoją pomoc w aranżacji niezapomnianych bankietów, które pomogą w rozwoju kontaktów biznesowych.

Co to jest bankiet i jakie są jego rodzaje?

Słowo „bankiet” pochodzi od włoskiego “banchetto”, czyli po prostu ławeczki. To mówi wszystko o głównym celu organizowania takich spotkań. Bankiet także ma być miejscem spotkań i rozmów.

Bankiet angielski (stojący) jest odmianą obiadu organizowanego w godzinach popołu­dniowych. Bankiet tego typu jest bardzo łatwy do przygotowania, gdyż nie wymaga dużej sali i dużej ilości kelnerów, a stoły przygotowuje się jako bufet. Przyjęcia takie zazwyczaj określa się obiadem bufetowym i organizuje się z okazji świąt, powitania lub pożegnania delegacji. Bankiety angielskie nie są aż tak ograniczone zasadami etykiety, gdyż goście mogą dowolnie zmieniać swoje miejsca w czasie uroczystości.

Bankiet zasiadany to – jak sama nazwa wskazuje – uroczyste spotkanie przy stołach. Najczęściej organizuje się je z okazji wesela czy jubileuszu. Jest to bardzo elegancka forma spotkania, dlatego obowiązuje na nich adekwatny dress code. Nad oprawą całego wydarzenia czuwa firma cateringowa i doświadczeni kelnerzy. Stoły ustawione są tak, by uczestnicy mogli utrzymywać ze sobą kontakt wzrokowy, jednak siedzą na przypisanych sobie miejscach. Rozpoczyna się zazwyczaj od toastu, który jest też wprowadzeniem w cel spotkania.

Bankiet amerykański (mieszany) łączy w sobie cechy dwóch poprzednich form bankietu. Stoły sa ustawione głównie po to, by goście mogli zjeść i mieli gdzie odstawić talerze, ale etykieta mówi, że od razu po zjedzeniu powinni odejść od swoich miejsc, by rozmawiać z pozostałymi zaproszonymi. Jest to opcja bankietu, która najbardziej sprzyja integracji i zacieśnianiu relacji.

Co oferujemy?

Nasza firma zajmuje się organizacją imprez firmowych i bankietów na terenie Krakowa. Wiemy, jak ważna jest odpowiednia oprawa takich uroczystości i jak wpływa ona na postrzeganie firmy, dlatego staramy się odpowiednio dobrać każdy szczegół, a wszelkie wątpliwości klientów rozwiązać tak, by byli zadowoleni.

Cenimy sobie zaufanie, jakim jesteśmy obdarzani, dlatego niezwykłą wagę przykładamy do punktualności, doświadczenia swoich pracowników oraz smaku potraw wybieranych z rozbudowanego menu. Nasz zespół to profesjonaliści, którym zależy na całkowitym zadowoleniu klientów i przyczynieniu się do rozwoju ich firm.

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań – do kontaktu telefonicznego.